آموزش تلگرام

چگونه همه مخاطبین تلگرام خود را حذف کنیم؟

چگونه همه مخاطبین تلگرام خود را حذف کنیم؟

چگونه همه مخاطبین تلگرام خود را حذف کنیم؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید چگونه می‌توانید تمامی‌مخاطبین تلگرام‌‌تان را یکجا حذف کنید؟ اگر به دنبال پاسخ این سوال می‌باشید در این مقاله از نامبر‌ایزی همراه ما باشید. در این مقاله می‌خوانیم چگونه با یک حرکت تمام مخاطبین اکانت‌‌تان را پاک کنید.

مقدمه‌ای بر پاک کردن مخاطبین اکانت تلگرام

در اپلیکیشن تلگرام نمی‌توانید به صورت یک جا به حذف مخاطبین خود بپردازید. اما ممکن است به دلایل شخصی بخواهید این کار را برای اکانت‌‌تان انجام دهید. به عنوان مثال شما و شریک کاری‌‌‌تان با هم از یک اکانت مشترک تلگرام استفاده می‌کنید. اما بر حسب یک اشتباه تمام مخاطبین گوشی شخصی شما به لیست مخاطبین اکانت تلگرام مشترک‌‌تان اضافه می‌شوند. با این اتفاق شریک و دوست شما نیز به لیست مخاطبین شما دسترسی پیدا می‌کند.
حال برای رفع این مشکل چه کاری باید انجام داد؟ چگونه می‌توان لیست مخاطبین‌‌تان را به صورت کامل از تلگرام حذف نمایید؟ برای رفع این مشکل چندین راه حل وجود دارد. ما در ادامه مقاله قصد داریم به طور کامل همه روش‌ها را به تفسیر بیان کنیم. بنابراین اگر این مشکل در اکانت شما نیز رخ داده است موارد گفته شده را با دقت بررسی کنید. اما کاراترین روش برای حذف مخاطبین اولین روشی است که در ادامه بیان خواهیم کرد. پس برای آشنایی با این روش‌ها ادامه مطلب را از دست ندهید.

روش پیشنهادی اول: پاک نمودن کامل مخاطبین تلگرام با استفاده از نسخه تحت وب

همانطور که در بالا اشاره کردیم بهترین روش برای حذف یکباره مخاطبین تلگرام همین روش می‌باشد. برای انجام این کار کافی است نسخه وب تلگرام را بر روی سیستم خود باز نمایید و طبق مراحل زیر به پیش بروید.
• در نسخه وب این اپلیکیشن وارد اکانت تلگرامی‌که قصد دارید مخاطبینش را حذف کنید شوید. برای ورود می‌توانید بر روی این قسمت کلیک نمایید.
• حال باید گزینه مخاطبین یا Contacts را از قسمت‌ آیکون سه خط موجود در بالا و سمت چپ گوشی انتخاب کنید.
• سپس بر روی گزینه Edit کلیک کنید.
• بر روی فضای خالی روی صفحه خود راست کلیک کرده و بر روی گزینه Inspect element یا Inspect کلیک نمایید.
• وارد تب Console شوید.
• در باکس موجود کد $(‘.contacts_model_contact’).click(); را وارد کرده و سپس اینتر را بزنید. مشاهده خواهید نمود که تمامی ‌مخاطبین‌‌تان انتخاب یا مارک شده اند.
• حال کافی است بر روی گزینه Delete کلیک کنید.
• شما موفق شدید تمام مخاطبین تلگرام‌‌تان را حذف نمایید.
همانطور که مشاهده نمودید به همین راحتی و با یک کلیک توانستید مخاطبین‌‌تان را از کانت‌‌تان پاک کنید. روش گفته شده بهترین روش پیشنهادی برای حذف مخاطبین اکانت‌‌تان می‌باشد. همچنین اگر دوست داشته باشید می‌توانید یک سری از مخاطبین‌‌تان را حذف نکنید. برای این کار کافیست است بعد از اینکه کد بالا را اجرا کردید و مخاطبین شما علامت دار شدند، آن دسته از افرادی که می‌خواهید همچنان در لیست مخاطبین شما بمانند را از حالت علامت‌دار خارج کنید. برای این کار کافیست بر روی اسم آنها کلیک کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید.

اگر در قسمت Inspect مرورگر‌‌تان نتوانستید کد Console را وارد کنید و به مشکل برخوردید می‌توانید با موس به صورت دستی تمام مخاطبین‌‌تان را انتخاب کنید. هر کدام را که تمایل به نگهداری داشتید از مارک خارج کنید و سپس دکمه Delete را بزنید. مراحل انجام به صورت زیر می‌باشد.
• بر روی گزینه Contacts موجود در‌آیکون سه خطی بالا و سمت چپ کلیک کنید.
• گزینه Edit را زده و تمامی ‌مخاطبان‌‌تان را با کلیک بر روی آنها انتخاب نمایید.
• حال بر روی گزینه Delete موجود در صفحه تلگرام پیش روی خود کلیک نمایید تا لیست مورد نظرتان حذف شوند.
با کمک روش بالا نیز مشاهده خواهید نمود که می‌توانید تمامی‌ مخاطبین‌ کانتکت‌تان را حذف کنید. اما چنانچه باز هم تمایل داشتید هر کدام از افراد لیست‌‌تان را حفظ کنید، کافی است اسامی آنها را از مارک خارج کنید.

روش پیشنهادی دوم: حذف کردن اکانت تلگرام

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید با آن مخاطبین‌‌‌تان را نیز حذف کنید، پاک یا حذف کردن کلی اکانت تلگرام می‌باشد. فقط این نکته را مد‌نظر داشته باشید که با حذف اکانت شما علاوه بر مخاطبین‌‌تان، تمامی‌گفتگو‌ها، گروه‌ها و یا کانال‌هایی که در آن عضو بودید نیز حذف خواهند شد. بنابراین هنگام Delete کردن اکانت به این موضوع دقت کنید. بعد از حذف اکانت باید مجدد توسط سیم کارت مد‌نظر‌‌تان اکانت جدید بسازید. چنانچه با این موضوع آشنایی ندارید ، برای  پاک کردن اکانت تلگرام‌‌تان می‌توانید به صفحه‌ی اختصاصی پاک کردن اکانت تلگرام در این لینک مراجعه کنید. همچنین اگر در زمان انجام این کار یعنی حذف و ساخت اکانت جدید تلگرام به مشکل برخوردید، می‌توانید با همکاران ما در مجموعه نامبرایزی ارتباط برقرار کنید. کارشناسان ما می‌توانند به صورت تلفنی به طور کامل به شما آموزش دهند چگونه اکانت‌‌تان را حذف کنید، سپس اکانت جدید‌‌تان را مجدد راه اندازی نمایید. فقط باز به این موضوع تاکید می‌شود که در این روش تمامی‌ مخاطبین، گفتگو‌ها کانال‌ها و هر پیامی‌که در تلگرام خود داشتید حذف می‌شوند. با علم به این موضوع اکانت‌‌تان را حذف و مجدد راه اندازی کنید.

روش پیشنهادی سوم : حذف مخاطبین از طریق اپلیکیشن Telegram

آخرین پیشنهاد ما برای حذف مخاطبین تلگرام‌‌تان تنها در صورتی امکان‌پذیر است که تعداد مخاطبین شما زیاد نباشد. زیرا باید بتوانید به صورت دستی از درون خود اپلیکیشن، مخاطبین‌‌تان را انتخاب و حذف نمایید. مراحل انجام کار نیز به صورت زیر می‌باشد.

• وارد اپلیکیشن تلگرام خود شوید.
• بالا و سمت چپ صفحه گوشی خود بر روی‌ آیکون سه خطی ضربه بزنید.
• حال با ورود به گزینه Contacts به لیست مخاطبین‌‌تان دسترسی پیدا می‌کنید.
• نام مخاطبی که قصد دارید حذف کنید انتخاب نمایید تا وارد صفحه گفتگو آن شوید.
• بر روی سه نقطه موجود در بالای صفحه و کنار نام مخاطب‌‌تان ضربه بزنید.
• حال باید گزینه Delete را انتخاب نمایید.
• با زدن گزینه ok اکانت مورد نظر پاک می‌شود.
با انجام کارهای گفته شده نیز می‌توانید مخاطبین مد‌نظر‌‌تان را پاک کنید. تنها مشکل این روش این است که تمام افراد لیست شما باید تک به تک حذف شوند. به همین جهت این پروسه هم زمان‌بر است و هم اگر تعداد مخاطبان‌‌تان زیاد باشد خسته کننده می‌شود. بنابراین فقط زمانی که تعداد مخاطبین شما کم است این روش کاربرد دارد.

جمع بندی کلی حذف مخاطب در Telegram

در این مقاله سعی کردیم با کمک سه روش به شما آموزش دهیم چگونه می‌توانید مخاطبان‌‌تان را در تلگرام حذف کنید. اما چنانچه در طول انجام هر یک از روش‌ها به مشکل برخوردید یا سوال و ابهامی ‌برای‌‌تان پیش آمد می‌توانید از کارشناسان نامبرایزی کمک و راهنمایی بگیرید. تیم پشتیبانی ما همراه شما هستند تا مشکل‌‌تان برطرف شود.

نویسنده

NumberEz

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.