آموزش اینستاگرام

قابلیت حذف نمایش تعداد لایک اینستاگرام در جدیدترین آپدیت

قابلیت حذف نمایش لایک در جدیدترین آپدیت اینستاگرام

در سال گذشته اینستاگرام و فیس‌بوک که مالک فعلی Instagram نیز می‌باشد، به عنوان دو ابرقدرت شبکه‌های اجتماعی دنیا توضیحاتی را درباره قوانین جدید‌شان ارائه کردند. طی قوانین این پلتفرم، دسترسی کاربران برای نمایش تعداد لایک‌هایی که هر پست دارد خارج شده است. این موضوع در اواسط شیوع ویروس کرونا تصویب شد. صاحبان این دو برنامه، بعد از بررسی‌هایی که بر روی این آزمایش انجام شد، به این نتیجه رسیدند که کاربران اینستاگرام و فیس بوک خودشان انتخاب کنند تعداد لایک‌هایشان به کاربران دیگر نمایش داده شود یا نه. همچنین تصمیم اینکه چه اطلاعاتی از حساب کاربری‌شان را در اختیار دنبال شوندگان‌شان قرار دهند به دست خودشان می‌باشد.
مهمترین نکته‌ای که به انتخاب خود کاربران اینستاگرام و فیس بوک می‌باشد، حذف نمایش تعداد لایک اینستاگرام است که از کاربران خود دریافت می‌نمایید. این امکان در قسمت News Feed قابل مشاهده و کنترل می‌باشد و در صورت تمایل می‌توانید از کاربران‌تان مخفی کنید. تعداد لایک‌هایی که پست‌های شما در اینستاگرام و فیس بوک می‌گیرند، میزان محبوبیت آن پست از دیدگاه مخاطبان را نشان می‌دهد. به همین جهت کاربران اینستاگرام و فیس بوک به جای بررسی میزان محبوبیت پست‌های‌شان می‌توانند در قسمت News Feed میزان علاقه مخاطبین را بررسی و به آن توجه نمایند. همچنین می توانند کلا این امکان را غیر‌فعال نمایند.

چگونه نماش لایک در Instagram را فعال یا غیرفعال نماییم؟

برای انجام این کار کافی است طبق مراحل زیر به پیش بروید:
• وارد قسمت تنظیمات در برنامه اینستاگرام یا فیس بوک خود شوید.
• در این قسمت زیر منو حریم خصوصی را انتخاب کنید.
• وارد بخش پست‌ها شوید.
• حال می‌توانید گزینه Hide Like and View Counts را مطابق میل خود فعال یا غیر‌فعال نمایید.

آیا امکان حذف نمایش تعداد لایک اینستاگرام اختیاری است؟

در پروفایل‌های شخصی کاربران اینستاگرام یا فیس بوک، به طور پیش فرض تعداد لایک‌ها نمایش داده می‌شود. در صورتی که نخواهید نشان داده شود، می‌توانید به صورت دستی آن را در هنگام گذاشتن پست جدید غیر‌فعال کنید. اما نمی‌توانید این قابلیت را برای همه پست‌ها در طی تنظیمات موجود در برنامه اجرا کنید. بنابراین باید به صورت تک به تک این کار را انجام دهید.

در پی اجرای این قانون جدید اینستاگرام، صاحبان این برنامه دریافتند سلایق کاربران برای فعال یا غیرفعال نمودن این قابلیت کاملا متفاوت می‌باشد. برخی از افراد بسیار از این قابلیت استقبال کردند و پسندیدند. زیرا نمایش تعداد لایک‌ها را نشانه محبوبیت پست‌هایشان می‌دانند. به همین جهت انتخاب نمایش دادن یا ندادن این قابلیت بر عهده خود کاربران گذاشته شده است. این موضوع برای همه محتوا‌ها و حتی اکانت‌های عمومی و خصوصی قابل تنظیم می‌باشد. این موضوع بر اساس نیاز‌تان بر عهده شما می‌باشد. به عنوان مثال دوست دارید با نشان دادن تعداد لایک‌ها نشان دهید چقدر پست‌های‌تان مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. حتی ممکن است کلا با نمایش تعداد لایک‌ها پیش از اجرا شدن این قابلیت اینستاگرام نیز مخالف بودید و این موضوع بسیار مورد استقبالتان قرار گرفته باشد.

نویسنده

NumberEz

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.