آموزش واتساپ

آشنایی با علائم ارسال پیام در واتساپ

آشنایی با علائم ارسال پیام در واتساپ

آشنایی با علائم ارسال پیام در واتساپ

آیا می‌دانید علائم و نشانه‌های ارسال و رسیدن پیام در واتساپ چیست؟ آیا می‌دانید چگونه می‌توان فهمید پیام‌های ارسالی شما خوانده شده‌اند یا نه؟ اگر شما هم در این خصوص اطلاعات‌تان کم است و دوست دارید بیشتر بدانید ادامه متن را از دست ندهید. در این مقاله از نامبرایزی قصد داریم به طور کامل شما را با علائم ارسال پیام در واتساپ، نکات مربوط به آن و نشانه‌های خوانده شدن یا نشدن آن آشنا کنیم.

آشنایی با نشانه‌های ارسال پیام در واتساپ

بسیاری از افراد نمی‌دانند علائم و نشانه‌های وضعیت پیام‌های ارسالی و دریافتی‌شان در برنامه‌های مختلف پیام‌رسان به چه صورت است. زیرا عموما ممکن است این علائم به عنوان مثال در واتساپ با سایر برنامه‌های مسنجری متفاوت باشد. بنابراین لازم است با این نشانه‌ها آشنایی داشته باشید تا در مواقع ضروری دچار سردرگمی نشوید. فرض کنید شما یک پیام صوتی مهم برای شخصی ارسال نمودید. برای شما مهم است که بدانید پیام صوتی شما ارسال شده و به دست فرد مورد نظررتان رسیده است یا نه. بنابراین لازم است بدانید علائم رسیدن پیام یا خوانده شدن آن چیست.

احتمالا شما هم می‌دانید که آبی شدن دو تیک موجود در کنار پیام‌های واتساپ نشان دهنده رسیدن و دیده شدن پیام می‌باشد. این موضوع تا حدودی درست است. اما بعضی اوقات مخصوصا زمانی که موضوع یک پیام صوتی است ممکن است این علامت فرستنده را دچار ابهام کند. در ادامه متن قصد داریم به طور کامل به این موضوع بپردازیم تا جای هیچ ابهامی برای شما باقی نماند.. اما اگر در حین مطالعه این متن سوال یا ابهامی برایتان پیش آمد اصلا نگران نباشید. کارشناسان ما در نامبرایزی از طریق شماره‌های موجود در سایت پاسخگوی همه سوالات شما هستند.

علائم ارسال و رسیدن پیام‌های متنی در Whatsapp چیست؟

اولین بررسی که می خواهیم انجام دهیم در خصوص پیام های متنی واتساپ می‌باشد. خیلی از شماها با این علائم آشنایی کامل دارید. به طور کلی زمانی که یک پیام متنی در واساپ ارسال می‌شود یکی از نشانه‌های زیر ممکن است اتفاق بیفتد.

آشنایی با علائم ارسال پیام در واتساپ
 • نمایش یک تیک طوسی رنگ:
  این علامت نشان می‌دهد پیام ارسال شده از گوشی شما به شخص مورد نظر‌تان ارسال شده است. وجود یک تیک یعنی پیام شما ارسال شده اما هنوز به مخاطب‌تان نرسیده است.
 •  نمایش دو تیک طوسی رنگ:
  نمایان شدن دو تیک طوسی در کنار هم نشان می‌دهد پیام ارسال شده به مخاطب شما رسیده است. این نشان فقط نشان دهنده رسیدن آن است و پیام شما هنوز خوانده نشده است.
 •  نمایش دو تیک آبی رنگ:
  آبی شدن دو تیک کنار پیام شده نشان می‌دهد پیام ارسالی شما توسط مخاطب‌تان دیده و خوانده شده است. تا زمانی که این علامت آبی نشود شخص مورد نظر شما پیام ارسالی شما را باز نکرده و ندیده است.
  آبی شدن این علامت در گروه‌های گفتگو شما در واتساپ، زمانی اتفاق می‌افتد که همه اعضای گروه موفق به دیدن پیام ارسالی شما شده باشند. بنابراین چنانچه پیام مهمی را در یک گروه ارسال نمودید و برایتان مهم است همه آن را ببینند به این نکته توجه داشته باشید.

نشانه‌های ارسال پیام‌های ویدئویی و تصویری و یا اسناد در واتساپ چیست؟

علائم ارسال پیام تصویری یا یک ویدئو در واتساپ، مشابه حالت متنی می‌باشد. یعنی نماد‌های گفته شده در بالا برای پیام‌های تصویری و ویدئویی نیز به همان صورت تفسیر می‌شود. در واقع زمانی که شما یک پیام غیر‌متنی و غیر‌صوتی می‌فرستید نشانه‌های کنار پیام شما به صورت زیر می‌باشد:

 •  وجود یک علامت تیک خاکستری کنار ویدئو یا پیام ارسالی شما نشان می‌دهد محتوای شما به درستی از گوشی شما ارسال شده است.
 • وجود دو علامت تیک خاکستری یعنی پیام به درستی به دست مخاطب شما نیز رسیده ولی هنوز از جانب او باز و خوانده نشده است.
 • وجود دو تیک آبی یعنی عکس یا ویدئو ارسال شده شما به طور کامل به دست فرد مورد نظر‌تان رسیده و او پیام ارسالی شما را دیده است.
آشنایی با علائم ارسال پیام در واتساپ
نشانه‌های پیام

نشانه‌های ارسال پیام‌های ویدئویی و تصویری و یا اسناد در واتساپ چیست؟

تمامی نشانه‌های گفته شده همانطور که مشاهده نمودید کاملا مشابه پیام متنی می‌باشند. با دانستن این نشانه‌ها زمانی که دلتان می‌خواهد یک تصویر یا کلیپ زیبا برای عزیزانتان بفرستید می‌توانید از شرایط پیام ارسالی‌تان با‌خبر شوید. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که این نشان‌ها در مورد پیام‌های صوتی کمی متفاوت‌تر است. اگر با ما همراه باشید در ادامه متن به طور کامل به توضیح نشانه‌های این دسته از پیام‌های واتساپ نیز می‌پردازیم.

نشانه‌های ارسال پیام صوتی درWhatsApp چیست؟

زمانیکه شما یک فایل صوتی برای مخاطب‌تان در واتساپ ارسال می‌کنید تشریح نشانه تیک‌های تکی و دو تایی خاکستری مشابه حالت‌های قبل است. یعنی پیام از گوشی شما ارسال شده و پیام به طرف مقابلتان رسیده است. اما آبی شدن آن به این معنا نیست که فرد مورد نظر شما پیام صوتی را باز کرده و گوش داده است. در واقع به معنای رسیدن و دیده شدن مخاطب شماست و ممکن است در گوشی همراهش آن را Play نکرده باشد. برای اینکه دقیق تر این موضوع را بررسی کنید لازم است مراحل زیر را انجام دهید.

 •  ابتدا برنامه واتساپ را باز کنید و وارد پنجره چتی که مد نظر‌تان است و پیام صوتی خود را فرستاده‌اید شوید.
 •  روی پیام صوتی که ارسال نموده‌اید با دست نگه دارید تا یک لرزش کوچک احساس نمایید.
 •  در منوی باز شده بر روی گزینه Info ضربه بزنید تا پیامی مطابق عکس زیر برای شما نمایش داده شود.
خرید شماره مجازی واتساپ

شماره مجازی واتساپ

با توجه به کشور، قیمت متغیر:

5000-18000 تومان

شماره مجازی تلگرام

با توجه به کشور، قیمت متغیر:

5000-18000 تومان

خرید شماره مجازی اینستاگرام

شماره مجازی اینستاگرام

با توجه به کشور، قیمت متغیر:

5000-18000 تومان

آشنایی با علائم ارسال پیام در واتساپ
نشانه‌ی پیام در واتساپ
 • همانطور که در تصویر نیز دیدید با زدن گزینه Info یک صفحه حاوی سه پیام برای شما نمایش داده می‌شود. از طریق این پیام‌ها می‌توانید از جزئیات پیام ارسالی خود توسط گیرنده با خبر شوید.
  i. گزینه Delivered همان دو نشان تیک خاکستری رنگ است. این گزینه نشان می‌دهد پیام صوتی شما در چه ساعتی به دست مخاطبتان رسیده است.
  ii. گزینه Seen در واقع همان آبی شدن دو تیک خاکستری رنگ است. این گزینه نیز زمان دیده شدن پیام صوتی ارسال شده شما در واتساپ توسط مخاطب‌تان می‌باشد.
  iii. گزینه اخر یعن گزینه Play که با آیکون یک میکروفون است، تشریح دقیق زمانی است که پیام شما توسط گیرنده شنیده شده است. با مشاهده این گزینه خیال‌تان راحت می‌شود که فایل ارسالی شما پخش شده است.

با توجه به مطالبی که گفتیم، متوجه شدیم که آبی شدن تیک‌های کنار پیام صوتی به معنی 100 در صد شنیده شدن توسط گیرنده پیام نیست. در واقع همین که مخاطب شما وارد صفحه گفتگو شما شود پیام صوتی موجود در صفحه گوشی شما دارای دو تیک آبی می‌شود. این موضوع زمانی که قرار است یک فایل صوتی مهم برای مخاطب‌تان بفرستید و باید از Play شدن آن مطمئن شوید به شما کمک می‌کند. در واقع واتساپ با قرار دادن آیکون میکروفون و آبی کردن آن به فرستنده این اطمینان را می‌دهد که پیام توسط گیرنده به طور کامل دریافت شده است.
جمع بندی مطالب گفته شده در یک نگاه
در این مقاله سعی نمودیم نشانه‌های ارسال انواع پیام‌ها در واتساپ را مورد بررسی قرار دهیم. جالب است بدانید واتساپ این امکان را به شما می‌دهد که در صورت تمایل آبی شدن دو تیک کنار پیام‌های دریافتی شما حذف گردد. با این کار به راحتی می‌توانید پیام ها را بخوانید ولی طرف مقابل‌تان فکر کند شما هنوز پیام را ندیده‌اید. برای آشنایی با انجام این قابلیت در واتساپ و یا داشتن هرگونه سوالی در خصوص مطالب گفته شده، می‌توانید از کارشناسان ما در نامبرایزی کمک بگیرید. کافی است شماره‌های تماس با کارشناسان را از سایت برداشته و با مشاوران نامبرایزی ارتباط برقرار کنید.

نویسنده

NumberEz

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.