آموزش واتساپ

چگونه یک لیست از پیام‌های منتخب در واتساپ داشته باشیم

چگونه یک لیست از پیام‌های منتخب در واتساپ داشته باشیم

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که کاش بتوانید لیستی از پیام‌های منتخب‌تان را در جایی در واتساپ نگهداری کنید؟ آیا می‌دانید آیکون ستاره در واتساپ چیست و چه کاربردی دارد؟ برنامه پیام رسان واتساپ یک قابلیت جالب و کاربردی در اختیار کاربرانش قرار داده است. شما می‌توانید با ستاره‌دار کردن پیام‌ها یک آرشیو جذاب برای خود آماده نمایید. اگر نمی‌دانید که چگونه یک لیست از پیام‌های منتخب در واتساپ داشته باشیم در این مقاله با نامبرایزی همراه باشید. در ادامه به طور کامل در خصوص نحوه استفاده از این قابلیت در واتساپ نسخه اندرویدی خواهیم پرداخت. پس همراه ما باشید.

آشنایی با نحوه آرشیو کردن پیام در واتساپ نسخه اندروید

همانطور که اشاره شد یکی از قابلیت‌های ویژه واتساپ امکان تهیه یک آرشیو از پیام‌های منتخب شماست. اکثر افراد در گروه‌های مختلفی در واتساپ عضو هستند و روزانه با پیام‌های زیادی روبه‌رو می‌شوند. حال ممکن است زمانی پیش بیاید که یک پیام برایتان دارای اهمیت و ارزش شود. بنابراین دلتان می‌خواست می‌توانستید در یک آرشیو و فایل این پیام‌ها را برای خود ذخیره کنید تا در صورت نیاز سریع به آنها دسترسی داشته باشید. انجام این کار به ساده‌ترین روشی که به ذهن‌تان برسد در واتساپ قابل اجرا است. به این دسته از پیام‌ها، پیام‌های ستاره‌دار یا Starred Message  می‌گویند. ما در این مقاله برای درک راحت‌تر عنوان پیام‌های برگزیده را به کار می‌بریم.

با توجه به مطالبی که گفته شد دریافتیم که واتساپ نسخه اندرویدی امکان تهیه آرشیوی از پیام های منتخب را به کاربرانش می دهد. در ادامه این مقاله به طور کامل به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می‌توانیم این کار را در یک گوشی اندرویدی انجام دهیم. با توجه به تمامی توضیحات ارائه شده چنانچه باز هم سوال یا راهنمایی احتیاج داشتید می‌توانید با کارشناسان نامبرایزی تماس بگیرید. کافی است شماره‌های پشتیبانی را از درون سایت بردارید.

چگونه می‌توانیم یک پیام را در واتساپ ستاره‌دار یا اصطلاحا برگزیده کنیم؟

برای ستاره‌د‌ار کردن یک پیام در واتساپ نیازی نیست کار سخت و پیچیده‌ای را انجام دهید. کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.
1. ابتدا برنامه واتساپ را در گوشی خود باز کرده و از قسمت تنظیمات به گزینه Chats مراجعه کنید.
2. پیام مورد نظر‌تان را از داخل گروه یا گفتگو شخصی مد نظر‌تان انتخاب کنید.
3. حال باید چند ثانیه بر روی پیام مورد نظر نگه دارید. اگر قصد دارید چند پیام را به لیست‌تان اضافه کنید در همین مرحله تمامی پیام‌های منتخب‌تان را مارک کنید.
4. اولین گزینه‌ای که بعد از نگه داشتن بر روی پیام مورد نظر‌تان نمایش داده می‌شود Star می‌باشد.
5. بر روی Star ضربه بزنید تا پیام‌هایتان ستاره‌دار شوند.
کار ما به اتمام رسیده و پیام‌های منتخب شما به لیست پیام‌های برگزیده شما اضافه شده‌اند. تمامی پیام‌هایی که انتخاب کردید ستاره‌دار شده و در یک لیست به صورت آرشیو قابل دسترسی است. اما چگونه می‌توان بعد از ستاره‌دار کردن به این آرشیو‌ها دسترسی پیدا کرد، موضوعی است که در ادامه به طور کامل آموزش خواهیم داد.

چگونه به پیام های ستاره دار شده در نسخه اندرویدی دسترسی داشته باشیم؟

تا به اینجای کار توانستیم آرشیوی از پیام‌های منتخب‌مان در واتساپ تهیه کنیم. حال نوبت این می‌رسد که بتوانیم در زمان نیاز به آنها دسترسی داشته باشیم. زمانیکه بخواهید به پیام‌های برگزیده خود مراجعه کنید کافی است به روش زیر عمل کنید.
• برنامه واتساپ‌تان را اجرا کنید.
• وارد منو Settings شوید و بر روی گزینه Starred Messages ضربه بزنید.

تمامی پیام‌هایی که انتخاب کرده بودید در این قسمت قابل مشاهده است. در واقع هم ستاره‌دار کردن هم دسترسی مجدد به پیام‌های ستاره‌دار در واتساپ نسخه اندرویدی بسیار ساده است. حال اگر بخواهیم یکی از این پیام‌ها را برای شخص دیگری ارسال کنیم چه کاری باید انجام دهیم؟

پیام‌های ستاره دار واتساپ

چگونه یک پیام ستاره دار در Whatsapp را برای دیگران ارسال کنیم؟

تا این قسمت از مقاله توانستیم پیام‌های منتخب‌مان را در واتساپ ستاره‌دار کنیم. حال نوبت آن است که بتوانیم در زمان نیاز این پیام‌ها را به دوستان و مخاطبان مد نظرمان ارسال کنیم. برای انجام این کار مراحلی را که پیش‌تر به آن اشاره نمودیم انجام دهید تا به آرشیو پیام‌های ستاره‌دار دسترسی پیدا کنید. در ادامه باید مراحل زیر را انجام دهید تا پیام به مخاطب مد نظر‌تان ارسال شود.
• پیام مد نظر‌تان را از داخل لیست موجود انتخاب نمایید.
• بر روی پیام مورد نظر‌تان نگه دارید تا لرزش کوچکی را حس کنید.
• آیکن فلش یا فوروارد را در بالای صفحه گوشی و سمت راست انتخاب کنید.
• فردی یا افرادی که قرار است پیام را برایشان ارسال کنید را انتخاب نمایید.
• در پایان بر روی دکمه سبز رنگ ارسال پیام در پایین و سمت راست گوشی ضربه بزنید تا پیام مورد نظر‌تان به مقصد انتخابی ارسال شود.
مشاهده نمودید که انجام این کار نیز بسیار ساده تر از چیزی بود که تصور می‌کردید. حال ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که اگر بخواهید پیامی را از لیست ستاره‌دار واتساپ حذف کنید، چه کاری باید انجام دهید. برای پاسخ به این سوال ادامه متن را از دست ندهید.

مراحل حذف یک پیام ستاره‌دار در واتساپ

ممکن است بعد از مدتی دلتان بخواهد پیام‌های ستاره‌دار موجود در لیست آرشیو واتساپ خود را تغییر تحول دهید. دیگر به بعضی از پیام‌ها احتیاجی ندارید و قصد حذف کردن آن را داشته باشید. برای این کار باز نیاز نیست کار پیچیده‌ای را انجام دهید. طبق مراحل زیر به راحتی پیام‌های مد نظر‌تان حذف می‌شوند.
• اول از همه وارد برنامه واتساپ شوید.
• از منوی Settings گزینه Starred Message را انتخاب کنید.
• هر پیامی را که قصد حذف آن را دارید کمی نگه دارید تا لرزش کوچکی احساس کنید، سپس آنها را مارک کنید.
• حال بسته به نوع گوشی شما در بالا یا پایین صفحه یک آیکون ستاره رنگ شده یا یک ستاره با علامت یک خط بر روی آن وجود دارد. کافی است بر روی آن بزنید تا پیام‌های برگزیده‌تان حذف شوند. اگر تک به تک پاک می‌کنید می‌توانید با نگه داشتن بر روی هر پیام از منوی نشان داده شده گزینه Unstar را بزنید.
همانطور که مشاهده نمودید این قابلیت نیز در واتساپ بسیار ساده و راحت بود. فقط نکته‌ای که وجود دارد این می‌باشد که اگر در حین این کار گزینه Delete را بزنید پیام مورد نظر به طور کامل هم از آرشیو‌تان هم از پنجره گفتگو مربوطه حذف می‌شود.

جمع بندی کلی محتوای ستاره‌دار شدن پیام‌ها در Whatsapp :

در این مقاله از نامبرایزی سعی نمودیم به صورت مرحله‌ای و با توضیحاتی ساده و روان، به شما آموزش دهیم تا به راحتی یک آرشیو از پیام‌های دلخواه‌تان در واتساپ نسخه اندرویدی، تهیه نمایید. اما اگر هر‌گونه سوال جانبی در حین کار داشتید، کافیست شماره تماس کارشناسان ما را از سایت برداشته و با ما تماس حاصل فرمایید.

نویسنده

NumberEz

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.