آموزش ساخت شماره مجازی

کاربران ایرانی برای ساخت اپل آیدی ملزم به استفاده از شماره خارجی شدند

ساخت اپل آیدی

تغییرات اپل برای ساخت Apple ID

تا چند وقت اخیر برای ساختن اپل آیدی تنها ارائه یک آدرس ایمیل معتبر و فعال کافی بود. اما در نسخه‌های جدید آن در مرحله احراز هویت باید حتما یک شماره تماس نیز وارد نمایید. این موضوع کاربران ایرانی اپل را دچار محدودیت کرد. زیرا اپل پیش شماره کشور ایران را در لیست خود ندارد.
همانطور که گفته شد، در نسخه‌های جدید اپل، ساخت اپل آیدی مشروط به وارد کردن شماره موبایل می‌باشد. قبل از این موضوع در زمان ساخت اپل آیدی یک کد تایید به ایمیلی که زمان ساخت وارد می‌نمودید ارسال می‌شد. شما با مراجعه به ایمیل‌تان به راحتی می‌توانستید احراز هویت‌تان را تایید کنید. اما امروزه این کد تایید از طریق پیامک به شماره تماسی که موقع ساخت باید وارد شود، ارسال می‌شود.

استفاده از شماره موبایل در زمان ساخت اپل آیدی

استفاده از شماره موبایل معتبر در زمان ساخت اپل آیدی یک بحث امنیتی می‌باشد. اما از آنجایی که ایران تحریم است باعث ایجاد محدودیت برای کاربران ایرانی می‌شود. زیرا اپل یک شرکت امریکایی است و پیش شماره ایران جز لیست شماره‌های موجود آن نیست. پیش از این، زمانی که برای ساخت اپل آیدی از ایمیل استفاده می‌شد، کاربران ایرانی تنها احتیاج داشتند یک نشانی پستی جعلی وارد کنند. این کار نیز به سادگی از طریق سایت fakeaddressgenerator انجام می‌گشت. اما موضوع وارد کردن شماره تماس به سادگی وارد کردن آدرس پستی جعلی قابل حل نیست. زیرا شما در زمان ساخت ملزوم به وارد نمودن یک کد تایید می‌باشید که از طریق یک پیامک از سمت اپل به شما ارسال می‌شود.

ساخت اپل آیدی با شماره مجازی

راه حل پیشنهادی، خرید شماره مجازی

اگر قبلا نسبت به خرید شماره مجازی از نامبر ایزی اقدام کرده باشد، به فرایند خرید آن آشنایی دارید. این روزها استفاده از شماره مجازی به یک نیاز مبرم تبدیل شده است. با این اتفاق نیز اپل کاربران ایرانی را مجبور به خرید شماره مجازی برای ساخت اپل آیدی کرده است. در نامبر ایزی می‌توانید شماره مجازی متناسب با آدرس پستی که در فرایند ساخت اپل آیدی استفاده کرده‌اید، نسبت به دریافت و انتخاب پیش شماره اقدام کنید. معمولا آدرس‌های انتخابی از کشور آمریکا هستند. در نتیجه خرید شماره مجازی آمریکا میتواند برای شما راه گشا باشد.

نکته مهمی‌که وجود دارد این است که اگر از قبل اپل آیدی داشتید، این تغییرات گریبان‌گیر شما نخواهد شد و شما متوجه تغییرات اپل نمی‌شوید. این مشکل برای کسانی است که قبلا از گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کردند و اولین بار است که قصد استفاده از آیفون را دارند. اما این چالش‌های شرکت اپل هیچ گاه نتوانسته جلوی کاربران ایرانی را برای استفاده از گوشی‌های هوشمند آیفون بگیرد. کاربران ایرانی با استفاده از شماره‌های مجازی توانستند این تحریم جدید اپل را نیز پشت سر بگذارند. این وسط تنها نگرانی که وجود دارد این است که ممکن است یک سری افراد سودجو بابت ساخت و ارائه شماره‌های مجازی، هزینه‌های بالایی را از کاربران دریافت نمایند. نظر شما برای حل این مشکل چیست؟

نویسنده

NumberEz

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.