خرید شماره مجازی

از آنجایی که پیش‌شماره ایران برای استفاده از بسیاری از برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دارای محدودیت است، خرید شماره مجازی بسیار در ایران طرفدار پیدا کرده است. زیرا برای ساخت اکانت و نصب خیلی از برنامه‌ها نیاز به وارد نمودن شماره تلفن جهت دریافت کد تاییدیه می‌باشید. بنابراین شماره‌های مجازی برای کاربران ایرانی بسیار کارآمد می‌باشد. از همین رو هر روزه با استقبال بیشتر کاربران ایرانی به خرید شماره‌های مجازی رو به رو هستیم و این موضوع مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. اما همیشه یک سری اخبار نا‌درست وجود دارد که باعث می‌شود یک سری افراد برداشت اشتباهی درباره استفاده و خرید شماره مجازی داشته باشند و از آن فراری گردند. ما در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم. پیشنهاد می‌کنیم همراه ما باشید.
خیلی‌ها برای استفاده از شماره مجازی می‌ترسند و تصور می‌کنند خرید آن غیر‌قانونی بوده و ممکن است مشکلات زیادی را گریبان‌گیرشان کند. این در حالی است که افراد زیادی مشتاق به خرید این شماره‌ها و استفاده از آن هستند. ولی این اخبار باعث ترس آنها برای خرید و استفاده از این شماره‌ها می‌شود. به همین جهت تصمیم گرفتیم در این قسمت از مقاله نامبرایزی به بررسی صحت این اخبار بپردازیم. زیرا بررسی این موضوع از یک پاسخ یکی دو جمله‌ای فراتر می‌باشد و نیاز به بررسی دارد.

آیا میدانید به چه شماره‌هایی شماره مجازی میگویند؟

برای شروع مبحث، بهتر است اول از همه بدانیم شماره مجازی چیست؟ در واقع به شماره تلفنی که فاقد سیم کارت است و به بیان دیگر واقعی نیست شماره مجازی می‌گویند. شما برای استفاده از شماره‌های مجازی نیازی نیست که به دنبال خرید سیم کارت باشید. بلکه به راحتی می‌توانید این شماره‌ها را به صورت مجازی تهیه کرده و برای ورود به شبکه‌های اجتماعی خود استفاده نمایید. از این رو این شماره‌ها وجود خارجی ندارند و صرفا برای اینکه بتوانید به شبکه‌های اجتماعی وارد شوید، نیاز‌‌تان را برآورده می‌سازد.
با تمام این تفاسیر استفاده از شماره مجازی بسیار پر‌کاربرد است و می‌توان از امکانات آن به راحتی بهره برد. در گذشته افراد می‌توانستند به طور مستقیم با برخی اپراتور‌‌ها ارتباط بگیرند و به راحتی جهت ورود به شبکه‌های اجتماعی، شماره مجازی خود را دریافت کنند. اما متاسفانه امروزه کاربران ایرانی به طور مستقیم نمی‌توانند با این اپراتو‌رها ارتباط داشته باشند. به همین علت ساخت و دریافت شماره مجازی امروزه به سادگی انجام نخواهد شد. نکته‌ای که وجود دارد این است که این شماره‌های مجازی قابل ردیابی نیستند. به همین علت خیلی از افراد سودجو ممکن است استفاده‌های نا به جا از آن داشته باشند. اما پلیس فتا همواره مراقب کلاه‌برداران اینترنتی می‌باشد و هر گونه مشکلی از سمت آنها قابل پیگیری است. بنابراین توصیه می‌شود از این شماره‌ها برای اهداف غلط استفاده نکنید.

شماره مجازی چه کاربردی دارد؟

با توجه به ویژگی‌هایی که شماره مجازی دارد می‌توان از آن برای مقاصد مختلفی استفاده نمود. به همین جهت بهتر است بدانید که شماره‌های مجازی چه کاربردهایی دارند. هدف خود را مشخص کنید و بدانید که به چه منظوری قرار است از این شماره‌ها استفاده کنید. زیرا در غیر این صورت ممکن است یک شماره مجازی اشتباه خریداری کنید. در ادامه متن مهمترین کاربردهایی که شماره مجازی دارد را بیان خواهیم نمود.

شماره مجازی

استفاده از شماره مجازی برای ساخت اکانت تلگرام

یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین شبکه‌هایی اجتماعی در دنیا برنامه تلگرام می‌باشد و در بین کاربران این برنامه، کاربران ایرانی نیز جایگاه بالایی دارند. به همین جهت شماره مجازی برای ساخت اکانت تلگرام می‌تواند به کار‌تان بیاید. اما جهت تکمیل ایجاد اکانت تلگرام مجبور هستید که کد فعال‌سازی را از اپراتوری که شماره را از آن تهیه نمودید، دریافت نمایید. سپس کد تاییدیه مربوطه را در کادر موجود در برنامه تلگرام وارد نمایید. با این کار شما توانستید اکانت تلگرامی را بسازید که قابل ردیابی نباشد و به صورت کاملا اختصاصی از آن استفاده نمایید.

استفاده از شماره مجازی برای ساخت اکانت واتساپ

واتساپ یکی دیگر از برنامه‌های پیام رسان است که بسیار طرفدار دارد. برای ساخت اکانت در این برنامه نیز شما باید یک شماره تماس وارد نماید که می‌تواند این شماره، یک شماره مجازی باشد. در واقع طبق آمار یکی از بیشترین کاربرد استفاده از شماره مجازی از سمت کاربران ایرانی به منظور ساخت اکانت برای این اپلیکیشن می‌باشد. برای تکمیل ساخت اکانت در واتساپ نیز باید کد فعال سازی و تاییدیه وارد کنید. برای دریافت این کد نیز باید با اپراتور مربوطه خود ارتباط بگیرید. بعد از این که کد را در برنامه وارد نمودید توانسته‌اید یک اکانت با شماره مجازی در واتساپ ایجاد نمایید.

استفاده از شماره مجازی برای ساخت اکانت اینستاگرام

بی‌شک برنامه اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در دنیا می‌باشد که میلیون‌ها کاربر ایرانی نیز در این برنامه دارای اکانت می‌باشند. برای ایجاد و ساخت اکانت در این برنامه به دو روش می‌توانید اقدام کنید. یا از طریق ایمیل یا شماره تلفن. اگر بخواهید برای ساخت اکانت جدید در اینستاگرام از طریق شماره تلفن اقدام کنید، استفاده از شماره مجازی می‌تواند به شما برای ساخت یک اکانت اختصاصی و غیر‌قابل ردیابی کمک کند. این برنامه نیز مانند سایر برنامه‌های گفته شده برای تکمیل از شما می‌خواهد کد تاییدیه نهایی را وارد نمایید. پس باز باید از اپراتور کد تاییدیه را برای فعال نمودن اکانت اینستاگرام‌تان دریافت نمایید.

شماره مجازی تلگرام

قوانین و مقررات شماره مجازی در ایران چه قوانین و مقرراتی دارد؟

یکی از وظایف پلیس فتا در ایران این است که به جرایم اینترنتی، مجازی و رایانه‌ای رسیدگی کند تا به کاهش این جرائم از اقدامات نا به جای افراد سودجو جلوگیری نماید. زیرا دنیای اینترنت نیازمند یک بستر اینترنتی امن می‌باشد. به همین علت است که قوانین پلیس فتا بسیار سختگیرانه تصویب شده است. از این رو افراد همواره باید مراقب باشند طبق این قوانین فعالیت داشته باشند. اما نکته جالب این است که تا به امروز هیچ قانون مکتوبی برای شماره مجازی در نظر گرفته نشده است.
امر واجبی که در استفاده از شبکه‌های اجتماعی وجود دارد این است که باید از شبکه‌های اجتماعی استفاده صحیح شود. چه شما از شماره مجازی استفاده کنید چه واقعی نباید قوانین آنها را زیر پا بگذارید. به بیان دیگر نباید با کارهایی مثل انتقام و فحاشی، اخاذی و دزدی و یا هر‌گونه به خطر انداختن امنیت این بستر‌‌های دیجیتالی اقدام کنید. زیرا این کار به شدت پیگیری می‌شود و حتی منجر به بازداشت کاربران نیز شده است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حتما از تمامی این برنامه‌ها طبق قانون و مقررات مصوبه آن استفاده کنید. همچنین حتما از جرائم پلیس فتا درباره نحوه استفاده از این برنامه‌های اجتماعی نیز آگاهی پیدا کنید تا دچار عواقب و دردسر‌های قانونی نشوید.

مشکل پلیس فتا با شماره‌های مجازی

مشکلی اصلی که پلیس فتا با شماره مجازی دارد این است که این دسته از شماره‌ها غیر‌قابل ردیابی هستند. بنابراین به علت عدم توانایی پلیس فتا برای ردیابی مجرمین، به راحتی می‌توان از طریق این شماره‌ها کلاهبرداری‌های کلان انجام داد. این موضوع باعث شده است که پلیس فتا نسبت به شماره‌های مجازی گارد سختگیرانه‌ای داشته باشد. البته این موضوع را نیز بیان نماییم که خرید و فروش شماره‌های مجازی در هیچ کشوری ممنوع و یا جرم نیست. اما استفاده‌ای که شما از این شماره‌ها می‌کنید مهم می‌باشد.
به عنوان مثال خریدن یک چاقو مشکلی ندارد. اما اگر در مکانی که دارای بازرسی بدنی است و شما همراه خود چاقو داشته باشید جرم محسوب می‌شود. همچنین اگر با یک چاقو به کسی آسیب برسانید و یا به قتل برسانید محکوم به اعدام خواهید شد. اما همین چاقو در دستان یک جراح و پزشک به سلامت جان بیماران کمک می‌کند. حتی می‌توانید با یک چاقو پوست یک میوه را بکنید. هدف از این مثال‌ها برای شما این بود که بیان کنیم نحوه استفاده شما از شماره مجازی بسیار مهم است. پس در صورت استفاده درست از شماره‌های مجازی جرم محسوب نمی‌شود. این موضوع را همیشه مد نظر داشته باشید.

آیا استفاده از شماره‌های مجازی در ایران قانونی است یا غیرقانونی ؟

همانطور که در خصوص نحوه استفاده از شماره مجازی عنوان کردیم، پلیس فتا برای جلوگیری از اتفاقات جانبی و ایجاد امنیت و حملات سایبری با خریداران این شماره‌ها برخورد جدی می‌نماید. زیرا حفظ امنیت بستر اینترنتی ایران جهت امنیت ملی بسیار مهم و حائز اهمیت است. این وسط خیلی از افراد سودجو نیز جهت تخریب امنیت ملی اقدام می‌نمایند. به همین جهت پلیس فتا به شدت با این موضوع برخورد خواهد کرد. به بیان دیگر اینگونه می‌توان پاسخ سوال شما را بیان نماییم.
هرگونه استفاده از شماره مجازی در کشور ما غیر قانونی محسوب می‌شود و با آن برخورد خواهد شد. بنابراین در صورت هرگونه تخلف برخورد جدی با کاربران خواهد شد. اما در صورتی که تخلفی رخ ندهد می‌توان از این شماره‌ها استفاده درست کرد. بنابراین در صورتی که از خودتان و استفاده‌ای که قرار است از این شماره داشته باشید مطمئن هستید، می‌توانید با خیال راحت اقدام به خرید شماره‌های مجازی نمایید. توصیه می‌کنیم حتما خرید این شماره مجازی را از یک فروشگاه و مرکز معتبر انجام دهید. زیرا ممکن است متحمل خطرات و آسیب‌های خطرناکی شوید. یکی از معتبر‌ترین و بهترین مراکز خرید شماره مجازی سایت نامبرایزی می‌باشد.

مهم‌ترین جرایم سایبری که توسط پلیس فتا مصوب شده است چیست ؟

همانطور که اشاره شد متوجه جدیت پلیس فتا در برخورد با جرائم و استفاده نا‌درست از شماره مجازی شدید. بنابراین همواره باید سعی نمود مرتکب جرائم سایبری نشویم. اگر هرگونه اختلالی در بستر اینترنت اتفاق بیفتد و باعث کاهش امنیت دنیای دیجیتال شود از سمت پلیس فتا برخورد خواهد شد. این قوانین کمک می‌کند تا فضای مجازی یک بستر امن برای کاربران آن باشد. مهمترین جرائم سایبری در ایران عبارتند از:

1. اختلال در امنیت دنیای دیجیتال.
با رشد و پیشرفت تکنولوژی در کشور‌مان، روزانه شاهد این هستیم که تعداد کاربران فضا‌های مجازی روز به روز بیشتر می‌شود. به همین جهت حفظ امنیت فضای اینترنتی بسیار مهم می‌باشد. هر شخصی که اقدامی جهت به خطر انداختن امنیت این فضا نماید مطمئنا با او برخورد جدی خواهد شد. این قوانین شامل تمام تخلفاتی است که فضای مجازی را به خطر بیاندازد.
2. کلاهبرداری
قطعا کلاهبرداری مخصوصا از طریق شماره مجازی یکی از مهمترین مواردی است که پلیس فتا به شدت پیگیری می‌نماید. هرگونه کلاهبرداری در دنیای دیجیتال و مجازی که منجر به دزدیدن مبلغی از کاربران شود به شدت برخورد می‌شود. پلیس فتا با این جرائم بسیار سختگیرانه عمل می‌کند. این قانون نیز مطابق قوانین قبلی است . زیرا این موضوع نیز منجر به خطر انداختن امنیت بستر اینترنتی می‌شود و ممکن است عواقب بد و جبران‌ناپذیری به دنبال داشته باشد.
3. تشویق کردن برای انجام تخلف
چنانچه بخواهید در دنیای دیجیتالی و اینترنت افراد دیگر را به انجام کارهای خلاف تشویق کنید نیز مرتکب جرم شده اید. جالب است بدانید این نوع جرم و تخلف بسیار سنگین است و ممکن است عواقب بدی نیز داشته باشد. به عنوان مثال در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی دیده‌ایم که خیلی از افراد سایت‌های شرط بندی و قمار را تبلیغ می‌کنند. این کار یک جرم است و تخلف سنگینی محسوب و سریعا دستگیر می‌شوند. بنابراین سعی کنید در دنیای دیجیتال از فریب دادن سایر کاربران خودداری کنید.
4. تولید و نشر محتوا‌های دروغ
آن چیز که مسلم است اخبار نادرست و غلط زیادی است که در بستر اینترنت و فضاهای مجازی توسط افراد ناشناخته با شماره مجازی پخش می‌شود. این اخبار اگر مشکل جدی برای افراد دیگر ایجاد نکند اشکالی ندارد. اما اگر باعث ایجاد اغتشاش شود و آرامش عمومی را به هم بریزد، جرم محسوب می‌شود. پلیس فتا با افرادی که با نشر این اخبار باعث ایجاد تشویش اذهان عمومی می‌شوند، به طور جدی برخورد می‌کند و طبق قانون مربوطه با مجرم رفتار خواهد شد.

5. نشر محتواهای سیاسی
در چند سال اخیر متاسفانه کاربران زیادی دستگیر شدند که خیلی از آنها از طریق شماره مجازی در فضاهای اجتماعی و در بستر اینترنت سعی بر نشر محتوا‌های سیاسی داشتند. از آنجایی که این محتواها تاثیر بدی بر روی جامعه می‌گذارد، پلیس فتا به شدت با این افراد برخورد خواهد کرد. این جرائم جز تخلفات سنگین بوده و طبق قوانین با فرد محکوم به شدت برخورد خواهد شد. بنابراین به این موضوع توجه کنید که ممکن است انتشار حتی یک محتوای سیاسی زندگی شما را نابود کند.

خرید شماره مجازی

برای خرید شماره مجازی از کجا اقدام کنیم؟

امروزه فروشگاه‌های اینترنتی زیادی وجود دارند که به فروش شماره مجازی می‌پردازند و شما به راحتی می‌توانید شماره مجازی مرتبط به کشور مورد نیاز‌تان را خریداری کنید. اما مهمترین موضوع برای خرید این شماره‌ها بحث اعتبار فروشنده آن می‌باشد. از آنجایی که در کشور ایران خرید کردن شماره‌های مجازی یک نوع جرم محسوب می‌شود، باید حتما یک فروشگاه معتبر و مورد اعتماد را برای خرید انتخاب کنید. زیرا این وسط ممکن است به بهای فروش شماره مجازی به شما، کلاهبرداری‌های بزرگی انجام گیرد. از طرفی شما امکان پیگیری و برخورد قانونی نیز با این افراد ندارید. بنابراین مهم است که از کدام فروشگاه شماره مجازی خود را تهیه کنید. زمان خرید این شماره‌ها کاملا باید حواستان را جمع کرده و از فروشگاه‌های معتبر و قابل اعتمادی مثل نامبرایزی اقدام به خرید شماره نمایید. همچنین سعی کنید خودتان اقدام به ساخت شماره مجازی ننمایید.

از کجا شماره مجازی بخریم؟

امروزه چندین فروشگاه شماره مجازی فعال در ایران وجود دارد که می‌توانید شماره مجازی کشور مورد نظر‌تان را از آن‌ها خریداری کنید؛ اما نکته مهمی که در خرید شماره مجازی وجود دارد، بحث اعتماد به فروشگاه است. از آنجایی که خرید شماره مجازی در ایران جرم محسوب می‌شود، اعتماد به فروشگاه‌های مختلف و فعال در این زمینه کار چندان آسانی نیست. چرا که اگر هرگونه کلاهبرداری در این میان اتفاق بیفتد، شما قادر به پیگیری و انجام اقدامات قانونی نیستید. پس باید ابتدا در انتخاب فروشگاه شماره مجازی، حواس خود را به صورت کامل جمع کنید و به دنبال یک فروشگاه معتبر و معتمد باشید همچنین پیشنهاد می‌کنیم به جای ساخت شماره‌های مجازی رایگان، به دنبال خرید شماره مجازی تضمینی و امن باشید.
برای انتخاب فروشگاه مجازی مورد اعتماد همیشه سعی کنید نظرات سایر خریداران را بازخوانی کنید. مطمئنا نظریات مشتریان قبلی فروشگاه برای شناسایی یک فروشنده معتبر و خرید شماره مجازی به شما کمک کند. البته این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که تعداد فروشگاه‌های معتبری که در زمینه فروش شماره‌های مجازی فعالیت داشته باشند خیلی محدود است.

فروشگاه شماره مجازی نامبرایزی

یکی از معتبرترین و مورد اعتمادترین فروشگاه‌های فروش شماره مجازی در ایران، نامبرایزی می‌باشد. خدمات فوق‌العاده این فروشگاه برای فروش این شماره‌ها به کاربان بسیار می‌باشد. زیرا همواره در جهت رضایت کاربران خود اقدام می‌کند. نامبرایزی با ایجاد امنیت برای کاربرانش همواره خدماتش موجب رضایت آنها شده است. شما می‌توانید شماره‌های مجازی رند و کاربردی را مطابق میل‌تان از نامبرایزی تهیه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی بابت خرید شماره مجازی از طریق شماره‌های موجود در سایت با تیم پشتیبانی و فروش نامبرایزی ارتباط برقرار نمایید.

نویسنده

NumberEz

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.